Nadace Vodafone ČR http://nadacevodafone.cz Nadace Vodafone Česká republika je nezisková organizace zřizovaná společností Vodafone Czech Republic, a.s. Thu, 24 Apr 2014 11:04:21 +0000 cs-CZ hourly 1 http://wordpress.org/?v=3.8.1 Výstava Příběhy našich sousedů http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/vystava-pribehy-nasich-sousedu/ http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/vystava-pribehy-nasich-sousedu/#comments Wed, 23 Apr 2014 11:35:12 +0000 http://nadacevodafone.cz/?p=3338 Přijďte si prohlédnout výsledky práce grantistky Roku jinak Hany Hniličkové, která spolupracuje s Post Bellum o.s. Zveme vás na výstavu příběhů pamětníků, které zdokumentovali žáci základních škol z Prahy 5. Hanka má v neziskovce Post Bellum na starosti především vzdělávací projekty a spolupráci se školami. Tato výstava je jejím již druhým realizovaným projektem v rámci jejího Roku jinak.  ... Více zde »

The post Výstava Příběhy našich sousedů appeared first on Nadace Vodafone ČR.

]]>
http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/vystava-pribehy-nasich-sousedu/feed/ 0
Guerilla bike sharing v Praze http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/guerilla-bike-sharing-praze/ http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/guerilla-bike-sharing-praze/#comments Wed, 16 Apr 2014 11:28:04 +0000 http://nadacevodafone.cz/?p=3335 Vzít si kolo na ulici, odjet, kam potřebuji, zase ho na ulici nechat a jít si po svých. To není sen ale skutečnost, která je v Praze, Olomouci a dalších městech dostupná od poloviny dubna jako projekt Rekola.cz. Růžová kola najdete po celém městě. „Nepotřebujeme žádné stanice, žádné zábory, žádné úpravy veřejného prostoru,“ říká autor projektu Vítek Ježek.... Více zde »

The post Guerilla bike sharing v Praze appeared first on Nadace Vodafone ČR.

]]>
http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/guerilla-bike-sharing-praze/feed/ 0
Laboratoř pro startupy http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/laborator-startupy/ http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/laborator-startupy/#comments Wed, 02 Apr 2014 10:02:03 +0000 http://nadacevodafone.cz/?p=3229 Laboratoř je startupový akcelerátor pro neziskovky a společensky prospěšné podniky; pravidelná setkávání, workshopy, mentoři, mikrogranty a to celé podložené procesem inovačního účetnictví a zákaznickým vývojem. Podívejte se na záznam našeho "Dne D". Krátkými finálními prezentacemi se vám představí projekty: BlindShell, Vozejkmap, Rekola, Muzea, Darujme, Um sem um tam, Levebee, Senior Inspect a Blahomat. Video najdete... Více zde »

The post Laboratoř pro startupy appeared first on Nadace Vodafone ČR.

]]>
http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/laborator-startupy/feed/ 0
Neslyšícím pomáhají i přepisy http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/neslysicim-pomahaji-prepisy/ http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/neslysicim-pomahaji-prepisy/#comments Wed, 02 Apr 2014 09:30:02 +0000 http://nadacevodafone.cz/?p=3225 Česká unie neslyšících zavedla již v minulosti na konferenci INSPO simultánní přepis mluvené řeči. Oslovila i Nadaci Vodafone k podpoře projektu. Díky přepisům se na konferenci výrazně zvýšil počet účastníků se sluchovým postižením. Projekt se rozvíjel dál. Vznikla aplikace pro online přepis mluvené řeči na dálku a poté i organizace Transkript online.  Více čtěte v Lidovkách.

The post Neslyšícím pomáhají i přepisy appeared first on Nadace Vodafone ČR.

]]>
http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/neslysicim-pomahaji-prepisy/feed/ 0
Pozvánka na prezentaci Příběhů našich sousedů http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/pozvanka-prezentaci-pribehu-nasich-sousedu/ http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/pozvanka-prezentaci-pribehu-nasich-sousedu/#comments Mon, 31 Mar 2014 14:55:24 +0000 http://nadacevodafone.cz/?p=3220 Grantistka Roku jinak Hana Hniličková spolupracuje s organizací Post Bellum. Zve Vás na slavnostní závěrečnou prezentaci projektu Příběhy našich sousedů v Národní technické knihovně, 1. dubna 2014 od 16:30. Přijďte se podívat, jak děti vypráví příběhy svých sousedů pamětníků. Na setkání se těší žáci základních škol Prahy 6. Více informací najdete zde.

The post Pozvánka na prezentaci Příběhů našich sousedů appeared first on Nadace Vodafone ČR.

]]>
http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/pozvanka-prezentaci-pribehu-nasich-sousedu/feed/ 0
Výstava PLAY Broumovsko http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/vystava-play-broumovsko/ http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/vystava-play-broumovsko/#comments Mon, 31 Mar 2014 11:19:27 +0000 http://nadacevodafone.cz/?p=3200 Nejhravější výstava všech dob, PLAY, na které je sahat, užívat, hrát si s exponáty doporučeno, byla zahájena. Zve Vás na ni grantistka Roku jinak, Lenka Wimmerová. Více o výstavě najdete na webu: http://playbroumovsko.cz/.  

The post Výstava PLAY Broumovsko appeared first on Nadace Vodafone ČR.

]]>
http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/vystava-play-broumovsko/feed/ 0
Social Impact Award: nejen odměna, ale i workshopy http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/social-impact-award-odmena-workshopy/ http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/social-impact-award-odmena-workshopy/#comments Wed, 19 Mar 2014 12:17:11 +0000 http://nadacevodafone.cz/?p=3105 V programu Vpohybu jsme podpořili a doporučujeme soutěž Social Impact Award, která je určena především studentům a mladým lidem. Pro účast v Social Impact Award stačí mít nápad, jak by se dalo pomáhat a podnikat zároveň. Soutěž podporuje mezi mladými lidmi společensky prospěšné podnikání – tedy podnikání, ve kterém nejde v první řadě o zisk, ale o... Více zde »

The post Social Impact Award: nejen odměna, ale i workshopy appeared first on Nadace Vodafone ČR.

]]>
http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/social-impact-award-odmena-workshopy/feed/ 0
Na konferenci INSPO 2014 dominovaly mobilní aplikace http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/konferenci-inspo-2014-dominovaly-mobilni-aplikace/ http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/konferenci-inspo-2014-dominovaly-mobilni-aplikace/#comments Mon, 17 Mar 2014 12:04:25 +0000 http://nadacevodafone.cz/?p=3092 Technologické novinky určené pro lidi s tělesným, zrakovým, sluchovým či kombinovaným postižením, pro dyslektiky i osoby po mozkové mrtvici představila konference INSPO, kterou 15. března 2014 uspořádalo v Kongresovém centru BMI sdružení a kterou podpořila Nadace Vodafone. Převažovaly mezi nimi mobilní aplikace. Konferenci letos navštívilo rekordních 367 účastníků a účinkujících, zaznělo na ní 30 přednášek... Více zde »

The post Na konferenci INSPO 2014 dominovaly mobilní aplikace appeared first on Nadace Vodafone ČR.

]]>
http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/konferenci-inspo-2014-dominovaly-mobilni-aplikace/feed/ 0
Mobilní síť v batohu http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/mobilni-sit-batohu/ http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/mobilni-sit-batohu/#comments Mon, 10 Mar 2014 14:59:56 +0000 http://nadacevodafone.cz/?p=3086 Nadace skupiny Vodafone uvedla do provozu zařízení pro přenosnou mobilní síť Instant Network Mini, která se vejde do malého batohu. Síť je určena pro humanitární pracovníky, kteří pomáhají v postižených oblastech tam, kde byla poškozena telefonní infrastruktura nebo kde ani nikdy neexistovala. Lze ji uvést v provoz během pouhých 10 minut, má dosah 100 metrů, umožní... Více zde »

The post Mobilní síť v batohu appeared first on Nadace Vodafone ČR.

]]>
http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/mobilni-sit-batohu/feed/ 0
Uzávěrka přihlášek do programu Vpohybu http://nadacevodafone.cz/co-se-chysta/uzaverka-prihlasek-programu-vpohybu/ http://nadacevodafone.cz/co-se-chysta/uzaverka-prihlasek-programu-vpohybu/#comments Wed, 05 Mar 2014 14:48:34 +0000 http://nadacevodafone.cz/?p=3061 Přihlášky do grantového programu Vpohybu je možné posílat do 30. května 2014.

The post Uzávěrka přihlášek do programu Vpohybu appeared first on Nadace Vodafone ČR.

]]>
http://nadacevodafone.cz/co-se-chysta/uzaverka-prihlasek-programu-vpohybu/feed/ 0