Nadace Vodafone ČR http://nadacevodafone.cz Nadace Vodafone Česká republika je nezisková organizace zřizovaná společností Vodafone Czech Republic, a.s. Wed, 16 Apr 2014 11:49:51 +0000 cs-CZ hourly 1 http://wordpress.org/?v=3.8.1 Darujme.cz, Sružení Via http://nadacevodafone.cz/podporene-projekty-tps/darujme-cz-sruzeni-via/ http://nadacevodafone.cz/podporene-projekty-tps/darujme-cz-sruzeni-via/#comments Mon, 07 Apr 2014 15:58:51 +0000 http://nadacevodafone.cz/?p=3246 Portál zpřístupňuje neziskovým organizacím i dárcům důvěryhodné, komplexní a přehledné prostředí pro online dárcovství, v rámci Laboratoře potom rozvíjí tzv. peer-to-peer fundraising. DARUJME.CZ  dárcům nabízí snadný způsob podpory “jejich” neziskové organizace. Neziskovkám zase zprostředkovává nástroje i znalosti potřebné úspěšnému modernímu fundraisingu. Dalším cílem je rozšířit funkce a vytvořit platformu, která jednoduše a atraktivně umožní: a) Nadšenému... Více zde »

The post Darujme.cz, Sružení Via appeared first on Nadace Vodafone ČR.

]]>
http://nadacevodafone.cz/podporene-projekty-tps/darujme-cz-sruzeni-via/feed/ 0
Laboratoř pro startupy http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/laborator-startupy/ http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/laborator-startupy/#comments Wed, 02 Apr 2014 10:02:03 +0000 http://nadacevodafone.cz/?p=3229 Laboratoř je startupový akcelerátor pro neziskovky a společensky prospěšné podniky; pravidelná setkávání, workshopy, mentoři, mikrogranty a to celé podložené procesem inovačního účetnictví a zákaznickým vývojem. Podívejte se na záznam našeho "Dne D". Krátkými finálními prezentacemi se vám představí projekty: BlindShell, Vozejkmap, Rekola, Muzea, Darujme, Um sem um tam, Levebee, Senior Inspect a Blahomat. Video najdete... Více zde »

The post Laboratoř pro startupy appeared first on Nadace Vodafone ČR.

]]>
http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/laborator-startupy/feed/ 0
Neslyšícím pomáhají i přepisy http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/neslysicim-pomahaji-prepisy/ http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/neslysicim-pomahaji-prepisy/#comments Wed, 02 Apr 2014 09:30:02 +0000 http://nadacevodafone.cz/?p=3225 Česká unie neslyšících zavedla již v minulosti na konferenci INSPO simultánní přepis mluvené řeči. Oslovila i Nadaci Vodafone k podpoře projektu. Díky přepisům se na konferenci výrazně zvýšil počet účastníků se sluchovým postižením. Projekt se rozvíjel dál. Vznikla aplikace pro online přepis mluvené řeči na dálku a poté i organizace Transkript online.  Více čtěte v Lidovkách.

The post Neslyšícím pomáhají i přepisy appeared first on Nadace Vodafone ČR.

]]>
http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/neslysicim-pomahaji-prepisy/feed/ 0
Pozvánka na prezentaci Příběhů našich sousedů http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/pozvanka-prezentaci-pribehu-nasich-sousedu/ http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/pozvanka-prezentaci-pribehu-nasich-sousedu/#comments Mon, 31 Mar 2014 14:55:24 +0000 http://nadacevodafone.cz/?p=3220 Grantistka Roku jinak Hana Hniličková spolupracuje s organizací Post Bellum. Zve Vás na slavnostní závěrečnou prezentaci projektu Příběhy našich sousedů v Národní technické knihovně, 1. dubna 2014 od 16:30. Přijďte se podívat, jak děti vypráví příběhy svých sousedů pamětníků. Na setkání se těší žáci základních škol Prahy 6. Více informací najdete zde.

The post Pozvánka na prezentaci Příběhů našich sousedů appeared first on Nadace Vodafone ČR.

]]>
http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/pozvanka-prezentaci-pribehu-nasich-sousedu/feed/ 0
Darujme.cz http://nadacevodafone.cz/podporene-projekty-tps/darujme-cz-2/ http://nadacevodafone.cz/podporene-projekty-tps/darujme-cz-2/#comments Mon, 31 Mar 2014 12:42:39 +0000 http://nadacevodafone.cz/?p=3214 Sdružení Via, Darujme.cz Portál zpřístupňuje neziskovým organizacím i dárcům důvěryhodné, komplexní a přehledné prostředí pro online dárcovství, v rámci Laboratoře potom rozvíjí tzv. peer-to-peer fundraising. DARUJME.CZ  dárcům nabízí snadný způsob podpory “jejich” neziskové organizace. Neziskovkám zase zprostředkovává nástroje i znalosti potřebné úspěšnému modernímu fundraisingu. Dalším cílem je rozšířit funkce a vytvořit platformu, která jednoduše a atraktivně... Více zde »

The post Darujme.cz appeared first on Nadace Vodafone ČR.

]]>
http://nadacevodafone.cz/podporene-projekty-tps/darujme-cz-2/feed/ 0
Výstava PLAY Broumovsko http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/vystava-play-broumovsko/ http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/vystava-play-broumovsko/#comments Mon, 31 Mar 2014 11:19:27 +0000 http://nadacevodafone.cz/?p=3200 Nejhravější výstava všech dob, PLAY, na které je sahat, užívat, hrát si s exponáty doporučeno, byla zahájena. Zve Vás na ni grantistka Roku jinak, Lenka Wimmerová. Více o výstavě najdete na webu: http://playbroumovsko.cz/.  

The post Výstava PLAY Broumovsko appeared first on Nadace Vodafone ČR.

]]>
http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/vystava-play-broumovsko/feed/ 0
Social Impact Award: nejen odměna, ale i workshopy http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/social-impact-award-odmena-workshopy/ http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/social-impact-award-odmena-workshopy/#comments Wed, 19 Mar 2014 12:17:11 +0000 http://nadacevodafone.cz/?p=3105 V programu Vpohybu jsme podpořili a doporučujeme soutěž Social Impact Award, která je určena především studentům a mladým lidem. Pro účast v Social Impact Award stačí mít nápad, jak by se dalo pomáhat a podnikat zároveň. Soutěž podporuje mezi mladými lidmi společensky prospěšné podnikání – tedy podnikání, ve kterém nejde v první řadě o zisk, ale o... Více zde »

The post Social Impact Award: nejen odměna, ale i workshopy appeared first on Nadace Vodafone ČR.

]]>
http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/social-impact-award-odmena-workshopy/feed/ 0
Na konferenci INSPO 2014 dominovaly mobilní aplikace http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/konferenci-inspo-2014-dominovaly-mobilni-aplikace/ http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/konferenci-inspo-2014-dominovaly-mobilni-aplikace/#comments Mon, 17 Mar 2014 12:04:25 +0000 http://nadacevodafone.cz/?p=3092 Technologické novinky určené pro lidi s tělesným, zrakovým, sluchovým či kombinovaným postižením, pro dyslektiky i osoby po mozkové mrtvici představila konference INSPO, kterou 15. března 2014 uspořádalo v Kongresovém centru BMI sdružení a kterou podpořila Nadace Vodafone. Převažovaly mezi nimi mobilní aplikace. Konferenci letos navštívilo rekordních 367 účastníků a účinkujících, zaznělo na ní 30 přednášek... Více zde »

The post Na konferenci INSPO 2014 dominovaly mobilní aplikace appeared first on Nadace Vodafone ČR.

]]>
http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/konferenci-inspo-2014-dominovaly-mobilni-aplikace/feed/ 0
Mobilní síť v batohu http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/mobilni-sit-batohu/ http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/mobilni-sit-batohu/#comments Mon, 10 Mar 2014 14:59:56 +0000 http://nadacevodafone.cz/?p=3086 Nadace skupiny Vodafone uvedla do provozu zařízení pro přenosnou mobilní síť Instant Network Mini, která se vejde do malého batohu. Síť je určena pro humanitární pracovníky, kteří pomáhají v postižených oblastech tam, kde byla poškozena telefonní infrastruktura nebo kde ani nikdy neexistovala. Lze ji uvést v provoz během pouhých 10 minut, má dosah 100 metrů, umožní... Více zde »

The post Mobilní síť v batohu appeared first on Nadace Vodafone ČR.

]]>
http://nadacevodafone.cz/co-je-noveho/mobilni-sit-batohu/feed/ 0
Rekola http://nadacevodafone.cz/podporene-projekty-tps/rekola/ http://nadacevodafone.cz/podporene-projekty-tps/rekola/#comments Mon, 10 Mar 2014 13:26:26 +0000 http://nadacevodafone.cz/?p=3080 Každé město si zaslouží bikesharing. Aplikace Rekola buduje systém sdílení kol na jednoduchém principu. Na rozdíl od jiných bikesharing systémů nepoužívá žádné pevné stanice. Kola jsou jen uzamčená klasickými číselníkovými zámky na ulicích. Díky mobilní aplikaci si uživatel může kolo vypůjčit - tedy získat kód zámku a na kole odjet. Poté, co dorazí, kam potřebuje,... Více zde »

The post Rekola appeared first on Nadace Vodafone ČR.

]]>
http://nadacevodafone.cz/podporene-projekty-tps/rekola/feed/ 0