Úvod > Programy > Vpohybu > Přispějte na projekt, který vás zaujal
+ Zobrazit postranní panel - Skrýt postranní panel

Přispějte na projekt, který vás zaujal

 • Přispějte finančně k realizaci projektů z programu Vpohybu.
 • Když dáváte, dáváte hned dvakrát. Pokud se totiž projektu povede získat cílovou částku, Nadace ji buď zdvojí, anebo doplní chybějící obnos tak, aby se projekt mohl uskutečnit.
 • Přispět můžete třeba stokorunou. I ta se počítá.

Právě teď můžete přispět

Crowdfunding teprve proběhne

 • Kontejnery k světu

  Autor : k světu o. s.

  Img
  Více o projektu
  open-arrow
  Close

  Kontejnery k světu

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 100 000 Kč

  Kontejnery k světu přináší nový pohled na oživení veřejného prostoru ve městě. Pomocí lodních kontejnerů vzniknou speciální ohniska aktivit. Je libo koncert na střeše kontejneru, kavárnu, filmové projekce, kostel nebo knihovnu? Modulární architektura nabízí nepřeberné množství využití. Kontejnery k světu vytvoří jedinečnou komunikační síť napříč celou republikou. Rozhodněte o vizuální podobě kontejnerových staveb, programu či přesném umístění.

 • Praha žije hudbou

  Autor : Nerudný fest.cz, o.s.

  Img
  Více o projektu
  open-arrow
  Close

  Praha žije hudbou

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 135 000 Kč

  Jednodenní hudební happening hudebně zaplaví Prahu buskovými vystoupeními mladých i profesionálních hudebníků a povýší město na kulturní úroveň Berlína nebo Paříže. Busking je v Praze sice legální, ale vnímaný radnicemi spíše jako nutné zlo. Organizátoři proto chtějí upozornit na důležitost živé kultury ve městě. V rámci programu se na mnoha místech Prahy budou střídat vystoupení buskerů, hudebních nadšenců i slavných interpretů jako Dan Bárta, En.dru nebo Lenka Dusilová. Akce podpoří všechny lidi bez rozdílu v jejich umělecké seberealizaci.

 • Nehejtuj a toč!

  Autor : Veronika Zářická, Tereza Cviková

  Img
  Více o projektu
  open-arrow
  Close

  Nehejtuj a toč!

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 10 000 Kč

  Projekt devíti 17letých studentů Gymnázia BMA z Frýdlantu nad Ostravicí chce formou videosoutěže přimět lidi zamyslet se nad problémem rasismu, předsudků a nenávisti v Moravskoslezském kraji. Videosoutěž „Společně proti rasismu: důraz na hodnotu každého člověka v MS kraji“ bude otevřena pro studenty minimálně 200 základních a středních škol.

 • Festival „Živé historie“ na Karlštejně

  Autor : David Uher, Tomáš Straka

  Img
  Více o projektu
  open-arrow
  Close

  Festival „Živé historie“ na Karlštejně

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 143 332 Kč

  Třídenní festival na hradě Karlštejně a v jeho okolí představí veřejnosti osobnost císaře Karla i život v jeho době. Festivalu se zúčastní více než dvě stovky domácích i zahraničních účastníků, kteří vytvoří autentickou atmosféru vrcholného středověku. Návštěvníci se na festivalu seznámí s módou, výzbrojí a výstrojí bojovníků, kuchyní, řemesly a uměním druhé poloviny 14. století. Organizátoři kladou velký důraz na historickou hodnověrnost a vysokou kvalitu rekonstrukce dobového života. Program konzultují s řadou historiků a archeologů.

 • Filmový semestr v Cineportu

  Autor : Lada Žabenská, Klára Šebestová

  Img
  Více o projektu
  open-arrow
  Close

  Filmový semestr v Cineportu

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 39 092 Kč

  Dobrovolníci z filmového centra Cineport v ostravské kreativní čtvrti Důl Hlubina chtějí místním divákům nabídnout filmově vzdělávací program, který v Moravskoslezském kraji dlouhodobě chybí.
  Díky tomuto programu poznají Ostraváci klenoty italského a českého filmu. Filmový semestr by měl představit Cineport veřejnosti a nastartovat jeho dlouhodobý program – kvalitní kino a debaty o něm.

Crowdfunding již proběhl

 • open-arrow
  Close

  Překvapení na Otavě

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 40 000 Kč

  Cílem tohoto projektu je rozproudit komunitní život v jednom malém městečku v Západních Čechách a kreativně tak podpořit vznik komunity prostřednictvím metody land-art. Organizátoři nabídnou obyvatelům městečka tematicky zaměřený program týkající se životního prostředí, komunitního života, přírodního umění apod. především formou přednášek, workshopů, filmů. Vyvrcholením bude právě samotná tvorba děl z přírodních materiálů na řece Otavě protékající celým městečkem. Vodní galerie se tak stane zajímavým vlastnoručně vytvořeným objektem pro místní obyvatele, ale i pro stovky vodáků projíždějících tímto městečkem v letním období.

 • open-arrow
  Close

  Světový den diabetu

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 15 768 Kč

  Osvětová akce se loni konala poprvé a díky jejímu úspěchu ji nyní organizátoři chtějí z Brna rozšířit i do dalších regionů ČR. Studentská organizace IMFSA CZ pořádá workshopy nejen pro studenty zdravotních škol, ale i pro širší veřejnost. Poskytne návštěvníkům základní informace o onemocnění diabetes mellitus, možnost měření cukru v krvi, ale i praktické rady, jak dodržovat zdravý životní styl, jak poskytnout první pomoc nebo jak se naučit žít s pokročilými komplikacemi souvisejícími s cukrovkou.

 • open-arrow
  Close

  To si piš – poetické dílny s Mladými básníky pražskými

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 21 000 Kč

  Mladí básníci pražští, skupina poetů narozených po roce 89, se nyní otevírá široké veřejnosti bez ohledu na věk či zkušenosti. Pro mladé zájemce o poezii uspořádá sérii čtyř zdarma přístupných literárních dílen vedených renomovanými autory. Jejich cílem je poskytnout možnost tvořit pod vedením odborníků, zlepšit své psaní básní a poznat další inspirativní lidi. Součástí projektu budou tematické přednášky o současné literatuře, možnost přednést svá díla veřejnosti nebo i poprvé publikovat. Z této iniciativy propagující básnickou tvorbu závěrem vznikne sborník nejlepších děl.

 • open-arrow
  Close

  Proměna chyšecké návsi – Jdeme do finále

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 30 399 Kč

  Již od roku 2013 pracuje v obci Chyšky skupina mladých sdružená v organizaci Naše Chyšecko na revitalizaci a úpravách návsi. Jejich cílem je vytvořit z návsi místo, kde se budou setkávat místní i návštěvníci a kde se mohou pořádat kulturní akce. Projekt realizují místní obyvatelé svépomocí podle vlastních návrhů. Nyní chystají několik posledních brigád, aby mohli nastartovat aktivity jako divadelní představení, letní kino, výstavu obrazů či výstavu fotografií.

 • open-arrow
  Close

  Probuďme lázně k životu

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 54 000 Kč

  Spolek Artproprostor, jehož členy jsou studenti i absolventi uměleckých škol, se snaží oživit budovu bývalých jabloneckých lázní, která už léta chátrá. Za cíl si klade seznámit občany Jablonce nad Nisou s prostory budovy a s její historií, vrátit jí ztracený lesk a přivést nové návštěvníky. V rámci probuzení a obnovení činnosti lázeňské budovy vznikne také malý amfiteátr uvnitř bazénu. Slavnostním otevřením lázní má vzniknout nové kulturní společenské centrum v Severočeském kraji.

 • open-arrow
  Close

  Sahám si na ně každý měsíc (#prsakoule)

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 157 000 Kč

  Cílem projektu je proškolit 7000 lidí v oblasti prevence a včasné diagnostiky rakoviny různých orgánů. Na workshopech a seminářích si budou moci navíc účastníci sami vyzkoušet nahmatat rakovinu na modelech prsou a varlat a naučit se správnou techniku jejich samovyšetřování.

 • open-arrow
  Close

  „Čím chci být“ – seminář pro volbu povolání

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 50 875 Kč

  Chceme ukázat mladým možnosti při výběru povolání. Žákům 8. či 9. tříd se snažíme usnadnit složité rozhodování, které výběr zaměstnání nebo dalšího studia provází. Domníváme se, že je v této situaci potřeba nabídnout mladým lidem mnohem lepší podporu, než je tomu v našem současném vzdělávacím systému. Při našem semináři se snažíme, aby první krok k budoucímu povolání, který účastníci ve svých 15 letech musí učinit, vedl správným směrem.

  www.knoflik.org/seminare/cim-chci-byt-seminar-pro-volbu-povolani

  Dejte nám svůj hlas!

 • open-arrow
  Close

  Seš-lost? (umělecký festival)

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 30 000 Kč

  Seš-lost?, festival jako setkání umělců, anebo jako odpověď na tuto otázku široké veřejnosti, kterou si často klade i sám umělec. Dalším cílem je ukázat, že uměleckým dílem není pouze hmotný produkt, ale i tento projekt. Festival se snaží o oživení a zapojení celého města do projektu díky instalaci ve veřejném prostoru, kdy se všichni občané města stanou součástí projektu. www.seslost.tumblr.com,  www.facebook.com/festival.seslost

 • open-arrow
  Close

  Festival Vyšehrátky 2015

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 80 000 Kč

  Už 11 let neznamená začátek školního roku jen nové aktovky a hromady domácích úkolů, ale také spoustu interaktivní zábavy, kterou dětem přináší festival VyšeHrátky. Každoročně dětem i jejich rodičům hravou formou zprostředkováváme a vysvětlujeme významné téma z české historie a kultury a přinášíme spoustu loutkových pohádek, dílen, workshopů, koncertů dětských kapel (např. Mixle v piksle), odpoledních večerníčků v podání známých tatínků i stylového piknikování. A nově to vše už pro děti od 10 měsíců. Takže všichni vyčůrat a hrát!

 • open-arrow
  Close

  Rescue Marathon VI.

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 20 000 Kč

  Rescue Marathon je letos šestý ročník víkendového cvičení pro laické zdravotníky a zájemce o to, jak správně poskytnout první pomoc. Zve všechny lidi, kteří mají zájem procvičit si své dovednosti a vzájemnou spolupráci, získat zkušenosti a dozvědět se něco nového. Tradičně program nabízí také zásah na větší situaci. V praxi to znamená totální nasazení všech účastníků, při němž probíhá simulace nějakého neštěstí či nehody, v kterém hrají namaskovaní figuranti i profesionální zdravotníci či hasiči. Účastníci se učí, jak co nejlépe a nejrychleji reagovat v krizové situaci. Letos se připracuje zásah při povodních.

 • open-arrow
  Close

  Náplavka k světu

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 100 000 Kč

  Cílem projektu je postupně upravovat a oživovat středovou část náplavky v centru Plzně, představit ji jako místo odpočinku, relaxace a prostoru pro různé aktivity. Kavárna na břehu řeky, půjčovna koloběžek a lodiček, pikniky, koncerty, workshopy, houpačky – to všechno může být na náplavce nastálo. Uspořádáme workshopy pro veřejnost na výrobu mobiliáře, nabídneme koncerty, divadlo i piknik, postavíme molo. A postupně tak oživíme plzeňskou náplavku natrvalo.

 • open-arrow
  Close

  Divadelní festival CHRO 2015 Přerov

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 34 000 Kč

  Organizace připravuje třetí ročník divadelního festivalu s letošním názvem CHRO: Celkový herecký rozbor ochotníků. Hlavním cílem festivalu je navázat spolupráci s dalšími divadelními spolky z okolí Přerova. Na festivalu vystoupí v Městském domě v Přerově ochotnické spolky z regionu. Jejich vystoupení bude hodnotit odborná porota, která jim pak poskytne zpětnou vazbu, rady a doporučení, jak se dále zdokonalit. Akce přiláká diváky nejen z města i z okolí. V rámci doprovodného programu se mohou účastníci zúčastnit také open mic vystoupení nebo exhibice slam poetry.

 • open-arrow
  Close

  Výstava NaFilM: Český film v muzeu

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 70 000 Kč

  Proč český film nemá své muzeum? Rozhodli jsme se to změnit – buďte u toho! Chceme ukázat, že film není jen to, na co se dnes chodí do kina – a pozvat vás na film i do muzea. V létě roku 2015 vám na výstavě NaFilM představíme, jak by takové muzeum českého filmu mohlo vypadat, a zároveň vám nabídneme příležitost se do projektu budoucího filmového muzea zapojit. Film matters!

  www.nafilm.org

 • open-arrow
  Close

  Obrok 2015

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 30 000 Kč

  Pro tisíc mladých lidí chceme v roce 2015 uspořádat 8. ročník pětidenního festivalu Obrok, tentokrát v Liberci. Každý den bude jiný – připravíme workshopy se zajímavými lidmi, postavíme 4D kino na zelené louce, poznáme neznámé sporty, a také si zahrajeme mega hru. Zdarma také pomůžeme v Liberci i okolí, zničíme nejedny pracovní rukavice i gelové nehty. Budeme ale usínat s pocitem, že nejsme na světě sami. Více na www.obrok15.cz a Facebooku. Dejte nám svůj hlas. Skauting – Dělejme svět lepším!

 • open-arrow
  Close

  JOY RIDE!

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 150 000 Kč

  JOY RIDE! jsou akce a zájezdy pro děti a mladé lidi. Naším hlavním cílem je začlenit tyto děti do společnosti, spojit je s jejich nehandicapovanými vrstevníky a zároveň odbourávat určité zábrany a respekt, se kterými je často na handicapované pohlíženo. Chceme, aby tyto děti zažívaly stejné pocity a okamžiky jako jejich zdraví vrstevníci. K tomu nám také poslouží speciální sportovní vozíčky, díky kterým budou moci být i přes svůj handicap neustále V POHYBU a zažít tak atmosféru vrcholových sportovních akcí.

 • open-arrow
  Close

  Ke kořenům

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 49 000 Kč

  Když vám zemře blízký člověk… chtěli byste, aby byl pohřben ke kořenům stromů? Přáli byste si vytvořit jedinečné rozloučení třeba na zahradě nebo v lese a nenechávat všechno na pohřební firmě? Potřebovali byste cítit, že na ztrátu nejste sami?  Věnujeme se ekologickému pohřebnictví a doprovázení pozůstalých. Svým darem nám pomáháte vytvořit živé a kreativní zázemí pro to, aby se lidé se svými blízkými mohli rozloučit tak, jak si přejí a potřebují. Naše webové stránky jsou: www.kekorenum.cz

 • open-arrow
  Close

  Vážná známost: filmově divadelní zážitek

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 50 397 Kč

  Klára a Martin jsou partneři a zároveň režiséři, kteří rádi točí o tom, co přímo prožívají. Minulé léto napsala Klára scénář o dvou lidech, kteří spolu už dlouho chodí a najednou se v tom vztahu začnou tak nějak trápit. Scénář konzultovala s Martinem a najednou si uvědomili, že každý má na tuto vztahovou situaci jiný pohled. V tento moment se rozhodli natočit každý svůj film – ze svého úhlu pohledu. Výsledkem je srovnání, jak se jedna látka mění rukopisem dvou režijních osobností, ale také pohledem muže a ženy.  Nyní je chtějí prezentovat divadelnímu režisérovi, který látku zpracuje do divadelní etudy – záměrem je zorganizovat filmově divadelní zážitek ze dvou filmů a jednoho divadla na společné téma. S tímto minifestivalem chtějí vyjít vstříc a navštívit diváky v oblíbených kavárnách, hospodách a veřejném prostoru. Chtějí dokázat, že filmy začínajících tvůrců mají ve světě kultury podstatné místo a umí si vydobýt svůj prostor. Chtějí propojit lidi v jednom místě – poskytnout jim možnost více úhlů pohledů na jedno téma a vytvořit prostor k diskuzi.

 • open-arrow
  Close

  Bardzo fajný festival

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 50 000 Kč

  Pomozte nám uspořádat filmový festival! Jsme spolek Popular a máme rádi polskou kulturu. V listopadu 2014 chceme v pražském Bio Oko uspořádat dvoudenní festival polského filmu a kultury. Divákům představíme výběr z filmů, které jen tak někde neuvidí a přidáme diskuze, výstavu, polské delikatesy a další program. Žádný podobný festival zaměřený na polský film a kulturu zatím v Praze neexistuje a přitom je tu pro něj místo. V Praze žije polská menšina a Polsko je naším sousedem!

  Podívejte se prosím na náš Facebook: www.facebook.com/bardzofajnyfestival

  Budeme moc rádi za vaši podporu!

 • open-arrow
  Close

  Dort pro Brontosaura – dobrovolnictví je sexy

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 50 000 Kč

  Telč, 19. -21. září 2014

  Dobrovolníci nejsou ani blázni, ani netrpí spasitelským syndromem, ale jsou to zajímaví lidé. Desetitisíce stromů a stovky opravených památek stojí právě díky nim. Hledali jsme způsob jak to sdělit veřejnosti, proto pořádáme festival Dort pro Brontosaura plný lidí, zábavy, workshopů, diskuzí, výstav a muziky. Na festivalu nechceme jen ukázat na to, co umíme a čím jsme užiteční, ale hlavně oslavit duch solidárních a kreativních lidí. Naším cílem je rozšířit myšlenku dobrovolnictví mezi mladé lidi a ukázat, že být dobrovolníkem má smysl.

  www.dort.brontosaurus.cz

 • open-arrow
  Close

  Parní úzkokolejkou za hornickou historií

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 120 000 Kč

  Průmyslová železnice o rozchodu 600 mm s historií přesahující období první republiky, na které dodnes jezdí původní parní lokomotivy, existuje v ČR pouze jediná. Přes deset let se jako dobrovolníci věnujeme její záchraně a udržení v provozu jako živé technické památky a píšeme tak dál její jedinečný příběh. Pomozte nám, prosím, výměnou za některou z odměn se spolufinancováním rekonstrukce části mladějovské úzkokolejky, po které budeme moci obnovit provoz na této unikátní trati v celé její délce.

 • open-arrow
  Close

  Prototyp

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 56 840 Kč

  V Brně vzniká zcela nový kulturní projekt pod názvem Prototyp, který si rozhodně nesmíte nechat ujít! Propojujeme technický svět s uměleckým, a dáváme tak možnost vzniknout nevídané podívané! Světlo, ústřední téma pilotního ročníku, vás letos v listopadu jednoznačně pohltí. Bez vaší pomoci to ale nezvládneme. Pomozte nám svým příspěvkem a nechte se vtáhnout do světelné hry, ze které si odnesete nezapomenutelný zážitek!

 • open-arrow
  Close

  Vraťte mi hvězdnou oblohu!

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 50 000 Kč

  Viděli jste někdy noční nebe nad hlavou? Ano? A viděli jste ty tisíce hvězd, mléčnou dráhu, krásné polární záře, nebo zvířetníkové světlo, to vše pouhým okem? Že nevíte, o čem mluvíme? Náš projekt má za cíl chránit noční oblohu takovou, jak ji tisíce let známe – temnou, posetou tisíci hvězd. Dnes na nebi vidíme jen oranžový zákal a pár nejjasnějších hvězd. Řešením přitom není zhasnout, ale svítit účelněji! Pojďme se s oblohou seznámit, podpořte nás a navštivte některou z našich akcí, kde budete mít možnost vidět oblohu, jak vypadá na místech tisíce kilometrů odlehlých od civilizace, ale i na vlastní oči dalekohledem!

 • open-arrow
  Close

  Flaming Nights 2014

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 100 000 Kč

  Unikátní projekt, který nabízí moderní umění. Vrcholem akce je galashow, na níž se představí nejlepší ohniví žongléři z Evropy. Flaming Nights prosazuje nový směr. Pořekadlo „za málo peněz, hodně muziky“ platí. Díky tomu, že celý festival je neziskový a veškeré finance tak jdou zpět do projektu, mohou pořadatelé pozvat velice kvalitní umělce. Je vědecky dokázáno, že díky žonglování se spojují mozkové hemisféry a člověk se tak stává zručnějším. Součástí akce bude charitativní dražba graffiti pláten.

 • open-arrow
  Close

  Radlická – kulturní sportovna

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 251 000 Kč

  Na Smíchově, jen pár kroků od Anděla, stojí nový multifunkční prostor s názvem Radlická – kulturní sportovna. Z původně polorozpadlé budovy bývalého drážního skladu plné odpadků, bezdomovců a narkomanů vznikl alternativní prostor pro konání nejrůznějších sportovních a kulturních akcí. Přes den zde můžete vyzkoušet nejrůznější sportovní lekce, ve večerních hodinách a o víkendech například divadelní představení, výstavy, workshopy, koncerty a spoustu jiných aktivit. Radlická je prostor, kde si každý může uspořádat svou vlastní akci nebo se jen přidat k partě lidí, kterým není lhostejný městský prostor, v němž žijí.

 • open-arrow
  Close

  Open-air festival Letiště 2014

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 50 000 Kč

  Naším cílem je uspořádat festival, na kterém se představí nadějné české a slovenské kapely. Návštěvníci budou mít možnost zapojit se do jam-session, malého fotbalového turnaje či workshopu. Chceme dát prostor všem směrům umění, proto se můžete také těšit na promítání studentských filmů či výstavu mladých výtvarníků. Doufáme, že umělci načerpají novou inspiraci a získají nové kontakty pro svou tvorbu a návštěvníci si odnesou nově načerpanou energii do všedních dnů.

 • open-arrow
  Close

  Pracovna v parku

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 50 000 Kč

  Postavme to JEDNOU A POŘÁDNĚ!

  Představte si vylepšenou parkovou lavičku, na které je pohodlné sedět i delší dobu, stoleček a pod ním zásuvku, ve vzduchu lítá bezplatná wi-fi a nad tím vším krásný strom, který vám poskytuje příjemný stín. Můžete sem kdykoliv přijít pracovat nebo studovat a nemusíte v létě být v kanceláři nebo v knihovně. Projekt Pracovna v parku v pražských Riegrových sadech reaguje na variabilitu současného pracovního trhu a zvýšenou poptávku po práci mimo kancelář. Stejně tak na nárůst počtu chytrých mobilních zařízení a zároveň kultivuje a oživuje veřejný prostor.

  www.pracovnavparku.cz, www.facebook.com/pracovnavparku

 • open-arrow
  Close

  Degeneration NEXT 2014

  TzVG0Z7p3A4

  Jsme mezinárodní multižánrový festival hudby, ne festival hvězd. Snažíme se o návrat k hudbě bez konzumního přístupu k ní. Degeneration NEXT přináší zajímavé umělce z celého světa, kteří sice nemají velké jméno, ale o to větší mají chuť své umění předvést. „Jsme tu, protože věříme, že odlišné cesty, myšlenky a přístupy vždy hudbu posouvají dál než ty, které jsou masově akceptované.“

  Snažíme se pracovat i s dynamikou vystupujících a tím, jak je skládáme za sebe, může festival gradovat, degradovat, různě se vlnit nebo se dostávat do extrémních poloh, a to právě v rámci dynamiky kapel. Prošli jsme se od minimalistického pianisty, přes trip-hop a post-rock až po jižanský rock’n’roll. A letošní ročník bude zase trošku jinak laděný. Můžete těšit na kapelu Lemolo, která přiletí ze Seattlu na svou vůbec první tour po Evropě. Dále vystoupí dvě kapely z Maďarska, jednou je Hot Jazz Band, což je šestice ostřílených muzikantů, kteří nás osvěží estetikou jazzu 20. – 40. let minulého století. Druhou kapelou jsou mladí hudebníci Kamikaze Scotsmen, kteří se noří do intenzivního progresivního art rocku.

 • open-arrow
  Close

  100 Houpaček pro krajinu

  TzVG0Z7p3A4
 • open-arrow
  Close

  Zdrojovna

  TzVG0Z7p3A4
 • open-arrow
  Close

  Prototyp: Hra prostoru

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 60 000 Kč

  Prototyp je kulturní akce na pomezí festivalu a výstavy, která propojuje svět vědy a nových technologií s uměním. Dává možnost odvážným mladým nadšencům prezentovat svá díla před zraky tisíců návštěvníků. Letošní druhý ročník se prodlouží na celý víkend a nese téma „hra prostoru“. Odehraje se v některé z brněnských galerií. Nejenže obohatí kulturní scénu v Brně, ale vytvoří také možnost praxe, stáže či dlouhodobé spolupráce pro studenty a absolventy vysokých škol. Tím jim pomůže v osobním i pracovním rozvoji.

 • open-arrow
  Close

  Pilsen Busking Fest 2015

  TzVG0Z7p3A4

  Pokud vybereme cílovou částku, Nadace Vodafone přidá 50 000 Kč

  Organizátoři chtějí v září uspořádat největší festival roku 2015 v Plzni. Jde o pouliční festival, který nabídne přes 150 vystoupení různých hudebníků, divadelníků, kejklířů, malířů, sochařů, karikaturistů a dalších provozovatelů pouličního umění, tzv. buskingu z ČR i ze zahraničí. Organizátoři chtějí oživit veřejný prostor a aktivitu místní komunity tím, že nabídnou návštěvníkům aktivní a přímý kontakt s uměním na neobvyklých místech.